Akce

Rok 2017

V květnu se konal  26. ročník  Nejmilejšího koncertu - super umístění: 1. místo hra  na  hudební  nástroj,  1. místo  zpěv sólo,  1. místo  sborový  zpěv, 1. místo muzikál, 1. a 2. místo  skupinový tanec a  2. místo  divadlo. V jiných kategoriích jsme  nemohli  vystupovat vzhledem k tomu, že bychom překročili celkový povolený čas pro DD. Tudíž jsme neobsadili kategorii - tanec sólo a umělecký přednes. Byl to krásný a úspěšný den, moc jsme si ho všichni užili.

V duben  byl  velmi náročný  na  akce. K nejnáročnějším patřila sobota 22.4., protože ten den se konaly dvě akce. Tradičně  Ústecká pálka, kde jsme pořadatelé této akce. Zde jsme vyhráli co se dalo. První místa ve všech kategoriích a tím pádem jsme se pyšnili i celkovým vítězstvím.

Ve  stejný  den se  konala další část  DD Cupu - běhy, zde jsme jako družstvo skončili na klrásném 8. místě . I z tohoto umístění jsme  měli  velkou  radost, také i proto, že  náš tým zvládl dvě  akce najednou i přesto, že Ústecká pálka je náročná  na personální obsazení.

Zajímavou akcí a přínosem do naší pokladničky byl  Velikonoční prodej dětských výrobků na ČSÚ.

Také jsme se zúčastnili  celorepublikové soutěže  ve  florbale, kde  děti  skončily na krásném 2. místě. 

Začátkem roku začíná  tradičně celorepubliková akce  DD Cup a to stolním tenisem, kde jsme  získali  2. místo.

Jedna z prvních velkých  akcí jsou na začátku roku jarní prázdniny - letos vyjelo  16 dětí,  z  toho  6 úplných začátečníků a výsledkem je  16  lyžařů. Letos jsme lyžovaly v Itálii v Aprice, což je pro děti  super zařízení.

Domovy tančí  - letos poprvé se naše děti zúčastnily akce "Domovy tančí", moc se nám tam líbilo, prostředí bylo velmi přátelské a na pořadatelých bylo velmi patrné , že jim jde především o děti a to skutečně. Děti soutěžily se třemi tanci a třikrát vyhrály. Hurá, hurá, děti mají další motivaci. Největší odměnou pro děti bylo to, že je nikdo z jiných DD neurážel a nedělal naschvály.

Letní prázdniny  utekly jako voda, mnoho kilometrů jsme nachodili, hodně viděli a poznali. Ti nejlepší, nejpilnější a nejpracovitější se dostali  i za hranice naší vlasti, kde toho rovněž hodně viděli, poznali a zažili. 

Ústecká pálka - 10. ročník, poprvé v historii jsme skončili na druhém  místě. První místo  obsadil Dětský domov Česká Kamenice. Akce byla  podařená a těšíme se na další ročník. Snad bude kde hrát?

Příjemná sobota s Veronikou  Kašákovou - dne  9.1.2016  navštívila děti u nás v DD Veronika  Kašáková .Veronika  byla  účastnicí  finále MISS ČR, ale  hlavně  vyrostla  v DD.  Cílem  návštěvy bylo povídání  o životě po odchodu  dětí  z  DD. Dětem se odpoledne moc  líbilo. Snad si  z toho i něco pro život  odnesly.Samozřejmě  zlatou tečkou  bylo  focení  fotek profesionální  fotografkou. Velmi  milá akce. Děkujeme Veroniko.

9. ročník  Hejbejte se  dopadl pro naše děti  výborně. Děti  předvedly  perfektní  výkony,za to jim a trenétům  velký  dík. Bohužel opět se opakovala  chyba  dvou  známých  sčitatelů při rozřazování dětí  do  finále  a superfinále. Nám  však  bylo  daleko příjemnější  ocenění přímo trenéra a autora  předtančení  Filipa  Jankoviče, který  nechápal proč, rovněž vyjádření poroty z druhého dne nás velmi potěšilo. Ale  co nás  nejvíc potěšilo,  bylo vyjádření   několika  dětských  domovů, že to  rovněž nechápou, naše  vystoupení se jim ze všech  nejvíc  líbilo. To co nám říkali, proč to asi tak je, zde nebudu  zmiňovat.

Velký  zájem byl ,ze strany porotců, i o naše  kostými, ale ty my neprodáváme.

Výsledky: finále             1. místo muzikál

                                    1. místo  MTV dance

                superfinále    1.místo  aerobik mini

                                    2. místo aerobik kadet

                                    1. místo  aerobik  junior ( poprvé  první  místo!!!)

                                    1.místo  latino  ( velká poklona nám byla udělena od autora choreografie)

                                    3. místo street dance .

Podzimní prázdniny  jsme  strávili   na chatě Portášky  v Krkonoších a díky krásnému počasí  jsme bydleli  nad nebem. Nejkrásnější byl ovšem pohled  ze Sněžky, kde tentokrát  vůbec  nefoukalo. Večer plný  her a závavy, co si  víc přát.  Děkujeme tetě Ivě a jejím kamarádům.

Prázdninové aktivity

Není víkend, aby děti nebyly na nějakém výletě či akci. Také naše prázdniny nebyly vyjímkou. Kolotoč balení kufrů a vybalování kufrů nastal již v posledním červnovém týdnu, kdy se jednotlivé rodiny chystaly na výjezdy a stálo to  za to. Nejvíce nás baví turistika v horách a také  kola, proto jsme prázdniny pro tyto aktivity využili v plné míře. Škoda, že byly tak krátké.


Ústecká pálka         

Dne 14.3.2015 se uskutečnil již 9. ročník soutěže ve stolním tenise Ústecká pálka. Všichni jsme se na ten den těšili, protože tuto akci máme moc rádi a rádi jí pořádáme. V letošním roce se přihlásilo celkem 10 dětských domovů a  tenisová hala na Střekově doslova praskala ve švech. Tak jsme si všichni  ten den pěkně užili. K dobrým výkonům patří i dobrý energetický přísun a tak naše dorty měly opět úspěch.   Děkuji dětem  za pěkné výkony a chování, děkuji  tetičkám a strýčkům, bez nich by se akce nemohla uskutečnit. Pro všechny to byl příjemně prožitý den.

Výsledky družstev: na prvním místě se poprvé v historii umístily dva  dětské domovy se stejným počtem bodů ( 55) a to DD Ústí nad Labem - Severní Terasa  a  DD Žatec. Na třetím místě se umístil DD Lipová.

Těšíme se na další ročník.                            


 " Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou".

Soutěž  se uskutečnila dne 24. a 25.11.2013  v Praze v klubu Futurum.  Vrátili jsme se velmi spokojeni, ve všech kategotiích jsme se dostali do superfinále a s umístěním se můžeme jenom  chlubit.

1.místo aerobik mini

1.místo aerobik kadet

1.místo latino dance

3.místo muzikál

3. místo MTV dance

4. místo street dance

4. místo aerobik junior ( a to byla vždy naše nejslabší kategorie)

Jsme rádi , že vše takto dopadlo, protože jsme málem byli 5 dnů před akci diskalifikováni, vzhledem k tomu, že jeden dětský domov chtěl vyhrát celkového  vítěze a to bez boje. Důvod diskvalifikace - neúčast jednoho dítěte v projektu. Toto dítě dalo přednost své profesi a my jsme tomu rádi, je to jeho zákonné právo a od každé smlouvy lze odstoupit.  Paradoxem je, že stejná osoba by nás v tomto roce diskvalifikovala již podruhé. Poprvé to bylo na akci Nejmilejší koncert - viz. níže.   My jsme letos  celkového vítěze nezískali, skončili jsme druzí ( a to pouze o 39 bodů) a jsme tomu rádi. Zřejmě už nikdy nebudeme bojovat o celkového  vítěze, nestojí nám to za  lživé obviňování  manažerky projektu. Můžete se přesvědčit na jejich stránkách. Další lživé osočování přišlo mailem, bohužel.

Velice moc děkuji ostatním dětským domovům, jež nám během soutěže, ale i po soutěži,  vyjadřili svoje velmi příjemné postřehy. Nechtějí je prezentovat dál a my se jim nedivíme. Ještě jednou díky za podporu.

 

Víkend v Krásné Lípě

Plný poznání, zábavy a turistiky. Děkujeme paní  prof. Ivě Ritschelové za velmi pěkný víkend a také tetám a dětem v  DD  Krásná Lípa za pohoštění.


Setkání  se světovým rekordmanem Miroslavem Orosem a Naďou Konalinkovou   ( 28.9.2013).

 

MISS  DD 2013 - naše Nikola D. se stala MISS dětských domovů. Kromě dárků si přivezla i mnoho zkušeností a zážitků. Gratulujeme.

 

Celorepublikovíá soutěž ve florbale 2013  - 3.místo

 

Ústecká pálka  2013   - stolní tenis  - 1. místo družstev + umístění v jednotlivých kategoriích.

 

JAK SE Z NEJMILEJŠÍHO KONCERTU STAL  KONCERT  NEJBRUTÁLNĚJŠÍ

Za 21 let trvání Nejmilejšího koncertu jsme v taneční kategorii nikdy neprohráli. Vše je jinak, pokud se potká síla mopci, nelidskost a nezkušenost v jeden den.

A tak se pro náš DD stal 22. ročník Nejmilejšího koncertu, tím nejbrutálnějším. Byli jsme diskvalifikováni - důvod - překročili jsme délku všech vystoupení, což byl holý nesmysl.  A tak " odborníci" z Prahy jedním rozhodnutím smázlí úsilí 25 dětí, práci vychovatelů a ještě  stihli pokřivit dětem pohled na spravedlnost a  také sebrat chuť do další práce.

NA CO RÁDI VZPOMÍNÁME

Je toho mnoho, ale mezi akce, ke kterým se rádi vracíme, patří setkávání se s moderátorkou TV Nova Markétou Fialovou či vystupování našeho tanečního či pěveckého kroužku při různých příležitostech v hotelu Hilton, Grandhotelu Bohemia, Nové scéně- Laterna Magica, Národním divadle a v mnoha jiných příjemných místech  naší republiky. Také rádi vzpomínáme na vystoupení pěveckého sboru v Českém domě v Bruselu. Bohužel, jsme zde získali i jednu špatnou zkušenost, protože jsme zde zažili loupežné přepadení.

Velkou zkušenost jsme si odnesli při nahrávání nové verze naší hymny s panem Bělohlávkem a orchestrem Národního divadla.

Mezi příjemné chvíle patřilo i setkání s paní Klausovou v našem DD.